Najlepsze komedie na poprawę humoru

Każdy z nas ma swoje ulubione żarty i komedie, na których zaśmiewa się do łez. Choć wydaje się, że śmieszą nas zupełnie inne rzeczy to są jednak filmy, które dla wszystkich stanowią dobrą rozrywkę i mogą poprawić nawet najgorszy humor.

Kultowe polskie komedie

Wszyscy kochamy najśmieszniejsze komedie polskie. Wydaje się, że im starsi jesteśmy tym chętniej sięgamy po kultowe produkcje. Niektórzy bez końca mogą oglądać serię “Sami swoi” czy “Jak rozpętałem II wojnę światową”. I chociaż się wydaje, że historie poruszane w filmach nijak się mają do współczesnej rzeczywistości to jednak w każde święta z przyjemnością przełączamy kanały, by kolejny raz uśmiać się do łez oglądając losy Pawlaków, Kargulów i Franka Dolasa.

Równie wielką popularnością cieszy się humor Barei. Absurdalna rzeczywistość króla polskich komedii chętnie wraca na ekrany polskich telewizorów. A jest z czego wybierać: “Poszukiwany, poszukiwana”, “Brunet wieczorową porą”, “Nie ma róży bez ognia” czy najbardziej znany “Miś”. Warto sobie odświeżyć te wspaniałe filmy, wiele młodych osób może się zdziwić jak wiele tekstów z tych filmów na stałe weszło do naszego języka.

Światowe hity

Filmów komediowych w światowej kinematografii jest całe mnóstwo, dlatego każdy może wybrać coś dla siebie. Najśmieszniejsze komedie dla każdego oznaczają co innego. Kiedyś najpopularniejsza była seria “Akademia policyjna”, która do dzisiaj ma rzesze fanów. Bardzo lubimy również wracać do serii “W krzywym zwierciadle” a młodsi do “American Pie”. A w Boże Narodzenie nie może oczywiście zabraknąć kultowego Kevina.

Z nowszych pozycji na pewno warto zobaczyć serię “Kac Vegas”- komedię pomyłek na najwyższym poziomie. Jeśli lubimy oglądać superbohaterów to ich komediowa wersja “Deadpool” na pewno przypadnie nam do gustu. Dużym kasowym hitem okazały się również przygody niegrzecznego misia w filmie “Teddy”. I na koniec z pewnością warto wracać do najlepszych bajkowych hitów jak “Shrek”, “Madagaskar” czy wersji filmowej “Asterix i Obelix. Misja Kleopatra”.