Co warto obejrzeć w 2019 r., czyli najlepsze filmy

2019, czyli dobry rok dla wielbicieli kina

Rok 2019 obfitował w wiele godnych uwagi filmów. Widzowie kin na całym świecie nie raz mieli okazję pośmiać się i wzruszyć, poczuć strach i napięcie, ale przede wszystkim dobrze bawić oglądając wyprodukowane w ostatnim roku dzieła. Poniżej można zapoznać się z kilkoma tytułami, które każdy szanujący się kinoman obejrzeć powinien.

Najlepsze filmy 2019 r. – propozycje

Ostatni rok przyniósł sporo frajdy wielbicielom filmów opartych na komiksach. Wśród tych obrazów warto wymienić Avengers: Koniec gry, czyli epickie widowisko będące zwieńczeniem kilkunastu filmów ze studia Marvela. Film, w którym “Mściciele” toczą ostateczny bój z potężnym tytanem Thanosem i jego armią. Film wypełniony jest najwyższej klasy efektami specjalnymi, a wydarzenia na ekranie toczą się tak szybko, że nie sposób się nudzić. Avengers są filmem rozrywkowym, nie brakuje więc tam elementów humorystycznych, jednak są one odpowiednio wyważone i nie zaburzają powagi opowieści. Krótko mówiąc, dla fana widowisk komiksowych to pozycja obowiązkowa.

Wielbiciele animacji i młodzi widzowie powinni zainteresować się trzecią częścią filmu Jak wytresować smoka, czyli opowieści o sympatycznym wikingu Czkawce i jego smoczym przyjacielu Szczerbatku i reszcie odważnych, charakterystycznych bohaterów. W trzeciej odsłonie bohaterowie dorośli i zmagają się z nowymi problemami, starając się ocalić swoją osadę i jej gadzich mieszkańców. Pełna humoru, sympatyczna opowieść, która powinna zadowolić fanów historii o uroczym smoku.

Fani filmów grozy na pewno nie mogą przejść obojętnie obok filmu To: Rozdział 2. Kontynuacja opowiada o zmaganiach dorosłych już bohaterów znanych z pierwszej odsłony horroru, którzy wracają do miasteczka po 27 latach aby raz na zawsze rozprawić się z upiornym klaunem Pennywisem. Fani pierwowzoru z roku 1990, a przede wszystkim wielbiciele kina grozy i powieści Stephena Kinga nie powinni przejść obok tego tytułu obojętnie.

Osoby poszukujące kina nieco ambitniejszego, a także te szukające wzruszeń powinny zainteresować się filmem Ból i blask Pedro Almodóvara. Dzieło opowiada historię wybitnego, lecz stroniącego od blasku fleszy hiszpańskiego reżysera, który po latach wraca do najważniejszych momentów ze swojej przeszłości. Ból i blask przepełniony jest nostalgicznym, melancholijnym klimatem i fani zarówno twórczości reżysera, jak i gry aktorskiej Antonio Banderasa nie powinni ominąć tego głębokiego emocjonalnie filmu.