Brytyjska rodzina królewska od podszewki czyli o serialu The Crown słów kilka

Żyjemy w czasach gdzie produkcje przeznaczone na mały ekran, popularnie zwane serialami już dawno swoim budżetem i jakością dorównują dużym widowiskom filmowym. Oglądane na ekranie telewizora czy też na coraz bardziej popularnych platformach typu Netflix pozwalają na przeżywanie wielkich emocji w domowym zaciszu. Zapierająca dech w piersiach scenografia, miliony dolarów przeznaczone na produkcje i historie, na których punkcie oszalał świat sprawiają, że na udział w serialach decydują się gwiazdy dużego kalibru. Serial The Crown jest jedną z tych produkcji, obok której zdecydowanie nie da się przejść obojętnie.

Historia królowej Elżbiety II oraz całej rodziny królewskiej przeniesiona została na mały ekran.

The Crown to serial wyprodukowany na potrzebę platformy Netfix, który opowiada o życiu królowej brytyjskiej Elżbiety II. Premiera I sezonu miała miejsce 4 listopada 2016 roku. Sezon II ukazał się 8 grudnia 2017. Na 17 listopada 2019 planowana jest premiera sezonu III. Serial The Crown rozpoczyna się w momencie koronacji Elżbiety, w którą w dwóch pierwszych sezonach wciela się fenomenalna Clarie Foy (od III sezonu królową sportretuje Olivia Colman). Krok po kroku opowiadana jest nam historia panowania aktualnej głowy Korony Brytyjskiej. Jak bardzo bliska faktom jest fabuła serialu? Twórcy serialu włożyli największe starania, by dokładnie odwzorować scenografię i kreacje z lat, w których toczy się akcja. Pozostaje jednak wiele spekulacji na temat tego, czy wydarzenia przedstawione zostały zgodnie z prawdą. Większość postaci przedstawiona serialu żyje po dziś, dlatego też producenci musieli być dość ostrożni podczas przygotowywania scenariusza.

Niezwykłe emocje, niewygodne historie i wiele więcej już w kolejnym sezonie The Crown.

Serial The Crown, pomimo wielu kontrowersji związanych z jego fabułą to niezaprzeczalnie perełka i hit wśród seriali ostatnich lat. Przedstawiona historia życia rodziny królewskiej od wewnątrz opowiedziana jest w sposób porywający, wywierający ogromne emocje. By serial odwzorowywał historie jak najlepiej obsada widowiska została całkowicie wymieniona w sezonie 3. Pozostaje mieć nadzieje, że tak wielkie nazwiska, jak Olivia Colman czy Helena Bohnam-Carter dorównają swoim poprzednikom.